Centra zarządzania danymi

Centra zarządzania danymi – obsługa informatyczna poznań

Wprawni kontrahenci wiedzą, że istną zmorą może być zarządzanie centrum danych. Niekompatybilne systemy a także mnogie pakiety oprogramowania, jakie pochodzą od odmiennych dostawców idą równolegle z znacznymi kosztami pomocy i obsługi informatycznej. Marka Schneider Electric zadecydowała zmienić to całkowicie. Zdecydowała, że program do administrowania centrum danych jakie będzie łatwe, skutecznego i niezawodne, a co więcej będzie zgodne.

Firma APC by Schneider Electric przeprowadziła badania rynkowe, ażeby dowiedzieć się jakie są trendy oraz potrzeby rozporządzania centrum danych. Klienci zawiadamiali w ten sposób jakie pożądaliby posiadać programy na komputerze, które z pewnością ułatwiłoby im życie. Wielkim wyzwaniem było poznanie wszelkich barier, które są pomiędzy rożnymi funkcjonującymi rozstrzygnięciami na rynku oraz zbudowanie nowego oprogramowania do zarządzania centrum danych. Firma Schneider Electric na podstawie zebranych danych zintegrowała oprogramowanie departamentów IT i danych a także i wsparła użytkowników oprogramowania do zarządzania centrum danych. Owocem tych wszystkich prac jest system StruxureWare for Data Centers.

Dużym walorem w praktyce może być to, iż archiwizację danych będziemy wykonywać o wiele rzadziej mając do dyspozycji solidne centrum zarządzania danymi.

Główne role pakietu StruxureWare for Data Centers

Do najistotniejszych misji tego pakietu należy:
zarządzanie energią oraz sprawami środowiskowymi
zarządzanie obiektem centrum danych (Data Center Facility Management – DCFM)
rozporządzania infrastrukturą centrum danych (Data Center Infrastructure)

Dyrektorzy spodziewają się, iż centra danych pozwolą im osiągnąć wyższe dochody przedsiębiorstwa oraz zredukować koszty prowadzenia działalności. Wszystko jak zwykle okaże się pewnie w praniu. Pewne jest to, że dzięki temu pakietowi da się zapewne skrócić rotację informacji przez redukcję procesów operacyjnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post