Co zobaczyć podczas wycieczki do Gruzji?

Coraz więcej osób decyduje się na wakacje spędzone w Gruzji. Dla wielu osób jawi się to niczym kraj wciąż niezupełnie odkryty, który nie jest tak ochoczo odwiedzany przez turystów. Bardzo często to właśnie mała popularność oraz cisza i spokój decydują o takim wyborze.

Dlaczego warto zdecydować się na Gruzję?

Wycieczki do Gruzji faktycznie są coraz bardziej kuszące. Jednym z aspektów, który za tym przemawia, z całą pewnością jest fakt, iż Gruzja jest krajem bardzo zielonym, pełnym ciekawych tras spacerowych. Rozległe tereny umożliwiają wielodniowe wędrówki. Wycieczki do Gruzji są także doskonałym sposobem na poznanie lokalnych zwyczajów i całkiem odmiennej kultury.

Co szczególnie warto zobaczyć w Gruzji?

Przyjeżdżając do Gruzji, z całą pewnością warto mieć sporządzony wcześniej plan, dzięki któremu odwiedzi się wszystkie najbardziej rozpoznawalne oraz najważniejsze miejsca na terenie Gruzji. Podczas pierwszej wycieczki do Gruzji, z całą pewnością warto odwiedzić Tibilisi, które jest stolicą kraju i zarazem jego największym miastem. Miasto położone jest nad rzeką i dodatkowo otoczone jest przez liczne wzgórza. Najlepszym sposobem na jego bliższe poznanie, jest po prostu gubienie się w labiryncie wąskich i brukowanych uliczek. Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat. Na pewno, spacerując, warto dojść do Starego Miasta. W okolicy pełno meczetów i synagog, które zachwycają swoim wykonaniem. Poza tym dopełnieniem tego klimatu są zabytkowe domy, które zauważyć można na każdym kroku. Tibilisi jest miastem o tyle ciekawym, iż to właśnie w nim w płynny sposób łączy się historia oraz nowoczesność. Jest to bowiem miasto szybko rozwijające się, ale nie zapominające o swoich tradycjach i pochodzeniu.

Na drugim miejscu na pewno warto wspomnieć o Kutalsi, które jest jednym z najstarszych miast na całym świecie, a także dawną stolicą Gruzji. Przyjeżdżając do Kutalsi, z całą pewnością warto odwiedzić katedrę Bagrati oraz monastyr Gelati.

Borjomi będzie natomiast doskonałą propozycją dla każdego, kto chciałby wypocząć w typowym uzdrowisku. Miasto słynie z naturalnej wody mineralnej, która w swoim składzie zawiera minerały wulkaniczne.

Z całą pewnością wybór Gruzji na wakacyjny wyjazd będzie idealnym wyborem. Głównie ze względu na oryginalność tego miejsca oraz historię i tradycję z nim związaną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post

Osuszanie WarszawaOsuszanie Warszawa

Osuszanie Warszawa Iniekcja krystaliczna oraz inne rodzaje iniekcji to metody pozwalające na rozwiązanie problemu jaką jest zbieranie się wilgoci kapilarnej w ścianach budynku. Wilgoć kapilarna jest zjawiskiem zaciągania wody z