Emo w sztuce

Szkice Emo

Emo to skrót od anglojęzycznego słowa emotiona. Skrót ten ma określać osoby bardzo wrażliwe, często nieśmiałe i podchodzące do życia niezwykle emocjonalnie. Emo to najmłodsza subkultura która powstała na początku XXI. Zapoczątkowali ją muzycy popowi swoimi wizerunkami oraz wyrażając swoje emocje przy pomocy głosu i instrumentów.

Emo to młodzież od 12 do 20 lat. Mówi się, że najczęściej jest to młodzież z zamożnych domów. Patrząc na przedstawicieli tej subkultury nie trudno się domyślić, że ma swoje powiązanie z inną subkulturą, mianowicie punkiem. Można zatem rzec, że jest to połączenie mrocznego gotyku i punka.

Po czym poznać, że ktoś należy do subkultury Emo? Ubierają się przede wszystkim na czarno, choć dziewczyny łamią ten ponury wygląd różowymi dodatkami w postaci czaszek lub serduszek. Styl emo też abstrakcyjne fryzury i dość asymetryczne. Cechą charakterystyczną takiej fryzury jest długa grzywka na pół głowy, nierzadko podkreślona innym kolorem. Ostry makijaż i pomalowane paznokcie najczęściej na czarno to również znak rozpoznawczy. W specjalistycznych sklepach można kupić ubrania, które są odwzorowaniem tego stylu.

Coraz częściej styl emo przenika do sztuki. Szkice Emo lub graffiti przedstawiające Emo można coraz częściej podziwiać nie tylko w zeszytach szkolnych, ale również na ulicznych murach.

Szkice Emo przedstawiają z reguły osoby, będące przedstawicielami tej subkultury.

Twarz emo wyraża cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, z dużym naciskiem na zaakcentowanie uczuć i emocji. Autorzy szkiców emo starają się wyraźnie uchwycić na twarzy przeżycia wewnętrzne i indywidualizm. Szkice emo towarzyszą często melodramatycznej lub depresyjnej poezji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post

Sztuka a sławaSztuka a sława

Sztukę może tworzyć każdy. Mówi się, że sztuka skupia koło siebie ludzi, którzy wiedząc to radość. Dlaczego? Pewnie dlatego, że dobrze mieć jakiś talent, a gdy już zdamy sobie sprawę