Kalibracja obrazu plotera

Kalibracja obrazu plotera

Każde szanujące się biura serwis ploterów poznań posiadają takie sprzęty jak ploter, które to w współczesnych czasach znacznie upraszcza pracę architekta. Ploter to nowoczesne urządzenie drukujące, jakie co jakiś czas potrzebuje wsparcia specjalistycznego serwisu drukarek i ploterów.Wszelka ingerencja w ploter jednostki niekompetentnej oraz nie ogarnietęj w tajnikach tego narzędzia, to niemalże nikczemność, jako że ogół w niedalekiej przyszłości odbija się na formie wydruku. Należałoby wobec tego zadbać o wsparcie techniczne firmy trudniącej się renowacją ploterów, albowiem wyłącznie dobrze ustawiony ploter nie będzie nam tworzył przeskoków linii wydruków zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Kalibracja, nazywana również wzorcowaniem jest to poprawne rozłożenie osi X jak i Y, tak aby uzyskać wzorcowy wydruk. W trakcie kalibracji plotera rozlokowane są także kartridże drukujące jak i cylinder transferowy. We wcześniejszych typach np.: ploter HP DJ 450 wzorcowanie osiągało się na dodatkowej foli transparentnej, zaś w nowszych urządzeniach np. Ploter HP DesignJet Z3200, wzorcowanie wykonuje się sama po każdorazowej wymianie kartridży.W ploterach nowej generacji regulację można dodatkowo przeprowadzić na zawołanie – naciskając odpowiednią funkcjonalność w menu.

Profesjonalny serwis ploterów powinien kalibrację plotera zrealizować po wszelkiej interwencji serwisowej, nawet jeśliby była to tylko zmiana paska napędowego w ploterze bądź zmiana rolki transferowej. Ważne jest to, że by uzyskać wspaniały wydruk, to kalibrację plotera powinno się wykonywać w zasadzie dla każdego rodzaju papieru.
W toku kalibracji plotera jest wykonany plik atrybutu algorytmu wydruku (PMP) zawierający dane kalibracyjne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post

Wifi w firmieWifi w firmie

Wifi w firmie Na rynku małych i średnich firm coraz bardziej modne staje się nowe podejście, umożliwiające kierowanie grupą aż do 24access pointów z pułapu jednego z nich, zdefiniowanego jako