Osuszanie Warszawa

Osuszanie Warszawa

Iniekcja krystaliczna oraz inne rodzaje iniekcji to metody pozwalające na rozwiązanie problemu jaką jest zbieranie się wilgoci kapilarnej w ścianach budynku. Wilgoć kapilarna jest zjawiskiem zaciągania wody z gruntu poprzez porowate struktury wewnątrz materiałów budowlanych. Przez drobne średnice porów, woda podciągana jest wysoko do momentu w którym woda jest w stanie wyparować.

Wraz z wodą, do wnętrza murów przedostają się minerały i sole, które mają zły wpływ na budynek. Wykwity solne, nieestetyczne plamy na elewacji, odpadający tynk. Malowanie daje krótkotrwały efekt, a świeża warstwa farby szybko nachodzi nalotami. Metody iniekcji mimo iż odcinają dopływ wody, nie cofają obecności soli ze ścian budynku. Osuszanie Warszawa przy użyciu technologii firmy Aquapol, jest w stanie wycofać cząsteczki soli rozpuszczone w wodzie, a co za tym idzie wyeliminować problemy wykwitów. Urządzenie na którym bazuje to innowacyjne rozwiązanie traktuje bowiem ścianę wypełnioną wodą i solami niczym ogromne ogniwo galwaniczne. Poprzez przetworzenie pola magnetycznego ziemi oddziałuje na różnię potencjałów ładunków znajdujących się w murach i skierowuje cząsteczki w przeciwnym kierunku. Te zaś przenoszą się w stronę gruntu, tworząc przy nim izolację poziomą fundamentów budynku.

Przewagą systemu firmy Aquapol nad innymi rozwiązaniami jest również brak konieczności wykonywania odwiertów. Przy grubych, nieregularnych murach metody iniekcji nie dają gwarancji powodzenia przeprowadzonego zabiegu właśnie z powodu problemów związanych z koniecznością wywiercania otworów. W dodatku w przypadku budynków zabytkowych, każda ingerencja w konstrukcję jest mocno niepożądanym zjawiskiem. System Aquapol sprzyja zatem użyciu w przypadku wszelkich zabytków czy niestandardowych budowlach jak kościoły czy zamki. Firma oferująca to niesamowite rozwiązanie zapewnia też doradztwo techniczne, pomiary kontrolne i kompleksową obsługę prowadzoną przez wykwalifikowanych pracowników. Ponadto otrzymujemy również gwarancję na 20 lat utrzymania efektu osuszania, co jest dowodem samym w sobie na pewność producenta co do skuteczności działania oferowanego rozwiązania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post