Przełączniki routerów Poznań

Przełączniki routerów Poznań

W ostatnim czasie jednostki wprowadzają sporo innowacji technologicznych, a więc warto co nieco się dowiedzieć na temat zastosowań w sieci LAN. Sieci komputerowe to wciąż bieżący temat. Rynek wyłączników a także routerów do sieci to niesłychanie stary lecz dojrzały. Nie da się zapomnieć o tym, iż segment rozstrzygnięć sieciowych przynosi największe przychody i w roku 2010 wynosiły one 16 mld dolarów. Cisco jest zasadniczym dostawcą przełączników a także routerów do sieci LAN. Ponad jedna druga produktów na rynku oraz 74% dochodów z owego segmentu to właśnie Cisco. Przewodzący na rynku utrzymuje tymczasem wysokie ceny i przyznaje, iż konkurencja depcze im po piętach. W celu utrzymania dominującej pozycji przedsiębiorstwo Cisco musiała obniżyć ceny poszczególnych artykułów.

Pod koniec roku 2009 marka HP przechwyciła 3Com i pomimo tej integracji udział w sektorze HP wynosi 13 prc. Dlatego że cała połączenie obu fabryk przebiegała dosyć trudno, sporo kwestii było i jest niedopracowane. Dużo artykułów obu firm nie czemu ze sobą rywalizuje, powodując tym samym dezorientację u nabywców.

Firma Juniper jest następnym dużym rywalem Wprawdzie wyroby rzeczonej firmy są polecane do dużych odbiorców to cechuje je duża innowacyjność. Uczestnictwo Junipera w rynku pod względem liczby zarobków wynosi 3%. Na późniejszych lokatach stoją takie instytucje jak: IBM, D-Link, Enterasys, TP-LINK, ZyXEL, Avaya i Alcatel-Lucent, niemniej jednak ów ostatni zdradza się mieć sporo mocniejszą pozycję w Europie, aniżeli w innych częściach globu.

Ambitne plany wykazuje się mieć marka Huawei, która postanawia zrównać się z firmą Cisko w sprzedaży swoich artykułów. Interes Huawei ma znaczny potencjał, natomiast jej artykuły są dość postępowe technologicznie.

Natomiast co na topie? – odzyskiwanie danych cena

Chociaż producentów wielu, to każdy spośród nich ma w swojej ofercie takie produkty, jakie cieszą się dużą popularnością.
W wypadku fabryki HP największą sławą cieszy się przełączni dostępowy partii 5400 albo przełączniki wieżowe HP 2910 bądź także HP 2620. Te wyjście chętnie preferowane są do biur. W największym stopniu wzięte routery Cisko, to przełączniki Catalyst 6500 wraz z serią Nexus. Są to produkty przeznaczone głównie do zostawania w centrach danych. Do budowy sieci LAN nierzadko używa się przełączniki dostępowe z partii Smart i router TL-ER5120. Wskutek tym przełącznikom można podłączyć się nawet aż do kilku ISP.
ZyXEL oferuje przełącznik GS-2200 i partię przełączników ZyXEL 4000 ewentualnie prostsze przełączniki ZyXEL ES-1100.
Alcatel-Lucent wprowadził przełączniki OmniSwitch 6850E. Są one przystosowane do działania na krańcach sieci. Wyposażone są w uplinki 10GE, co przyzwala wykorzystać je również w centrach danych jako narzędzie Top of the Rack.

Choć fabryki proponują tyle rozstrzygnięć prekursorskich to i tak sieci służbowe to ciężki temat. Zawsze znajdą się specjaliści, programiści, lub inni opiniodawcy, którzy będą ze sobą mieć odrębne zdania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post