Sposoby unikania kłopotów z funkcjonowaniem plotera

Sposoby unikania kłopotów z funkcjonowaniem plotera

Ploter jest sprzętem potrzebnym w prawidłowym działaniu przedsiębiorstwa, a czasami niejednego biura, więc wskazane jest o niego zadbać. Jeżeli tego nie zrobimy, naprawa w zawodowym serwisie ploterów przypuszczalnie będzie kosztowna natomiast przestój spowodowany dysfunkcją plotera długi. Na dole nieco porad jak dbać o ploter.

 

Pielęgnacja plotera

Najlepszym sposobem uniknięcia nieprzewidzianej awarii plotera jest okresowa jego pielęgnacja w zawodowym serwisie. Taki zabieg winno zrealizować raz na dwanaście miesięcy czy też dwa lata w zależności od intensywności użytkowania plotera. W toku konserwacji plotera serwisant czyści wszystkie elementy plotera tj. np. encoder strip, rozrząd napędowy plotera, głowice drukujące czy interfejsy elektryczne. Każde zębatki są ponownie posmarowane oraz naoliwione. Wypróbowany zostaje stan paska napędowego karetki a także stacji serwisowej. Jeśli okaże się że pasek napędowy karetki jest sparciały (rozwarstwia się) to wypada go podmienić bo gdy pęknie to ploter powtórnie trafi do naprawy. Natomiast stacje serwisową to bada się czy nie jest ona zapchana. Zapchana stacja wpływa niesprzyjająco na formę głowic drukujących gdyż nie mają one miejsca by zrzucić zbytku tuszu co wpływa na jakość wydruku.

 

Kalibracja plotera

Kalibracja plotera alias wzorcowanie inaczej takie rozłożenie osi by otrzymać przykładowy wydruk. Dzięki temu wydruk będzie prawidłowy bez żadnych linii bądź też przeskoków. Kalibrację powinno się przeprowadzić po każdej czynności serwisowej takiej jak np. wymiana paska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post