Wifi w firmie

Wifi w firmie

Na rynku małych i średnich firm coraz bardziej modne staje się nowe podejście, umożliwiające kierowanie grupą aż do 24access pointów z pułapu jednego z nich, zdefiniowanego jako kontroler. Przy udziale trzech trybów działania, seria NWA-3000 zapewnia niski koszt użytkownika. Jest to zwłaszcza istotne dla tych firm, jakie mają niewielki budżet a także nie mają wyspecjalizowanego działu IT. W sytuacji rosnącego popytu na sieci radiowe istotne jest, ażeby klienci dostali stosowne narzędzia spełniające ich potrzeby.

Co można zakupić? – outsourcing it poznań

W sektorze Wi-Fi wyodrębniły się dwie grupy produktów. Jedna z nich to produkty do użycia w budynkach biurowych, zaś druga grupa to towary idealne do hal magazynowych a także wytwórczych. W tym drugim przypadku konieczny jest roaming między punktami dostępowymi. Eksploatatorem jest przeważnie magazynier, który jest wyposażony w przenośny terminal z techniką Wi-Fi. Są to np. Skanery kodów kreskowych. Motorola proponuje doskonałe oraz użyteczne rozwiązanie do takich zastosowań, to znaczy infrastrukturę Wi-Fi oraz terminale. Żeby odbiorcom zaproponować ponadplanowe funkcjonalności wykraczające poza naturę Wi-Fi, producenci notorycznie wdrażają własne rozszerzenia, jakie nie działają z urządzeniami konkurencyjnych producentów. W aktualnych czasach technika zezwala na to, aby punkty dostępowe umieszczać na zewnątrz biurowców, i razem z nimi anteny wzmacniające sygnał.

Jak przyszykować się do montażu?

W toku projektowania powierzchni magazynowych wypada zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie sprzętów i przedmiotów, które docelowo będą się tam mieściły typu: regały, półki bądź także maszyny. Właściwym rozwiązaniem wydaje się być montaż radiowego punktu dostępowego w centralnej części magazynu. Przy niesłychanie dużej powierzchni może powstać przymus ulokowania na hali magazynowej dodatkowych wzmacniaczy sygnału bądź również repeaterów. Repeatery są to narzędzia, jakich poleceniem jest reprodukowanie sygnału a także rozsyłanie go dalej, czyli do położeń nieprzystępnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post