Wybór właściwej, profesjonalnej obsługi informatycznej dla firm

Wybór właściwej, profesjonalnej obsługi informatycznej dla firm

Osbługa informatyczna firm plusy i minusy z obsługi informatycznej dla małych firm.

Osbługa informatyczna firm a opłacalność w małych firmach


Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej profesjonalnej obsługi IT dla firm dla Twojej organizacji, powinieneś rozważyć doświadczenie i wiedzę dostawcy usług IT. Istnieje wiele firm na rynku, które twierdzą, że są najlepsze, ale należy upewnić się, że mają odpowiednią ilość doświadczenia i wiedzy, aby osiągnąć swoje cele. Doświadczenie jest najważniejszym czynnikiem decydującym, ale ważne jest również, aby poprosić o referencje i rzeczywiste studia przypadków.

Mniejszy koszt niż zarządzana usługa IT dla firm

Korzystanie z zarządzanych usług informatycznych dla firm może zaoszczędzić firmie czasu, pieniędzy i bólu głowy związanego z rozwiązywaniem problemów. Zarządzane usługi IT dla firm mogą pomóc w ochronie firmy przed przestojami technologicznymi, utrzymaniu wydajności pracowników, a nawet zaoszczędzić na zatrudnianiu wewnętrznego działu IT. Jednak może trzeba zdecydować, czy chcesz wydać dużą sumę pieniędzy na te usługi, lub można po prostu zarządzać własnymi zasobami IT.

Podczas gdy wiele zarządzanych usług IT dla firm jest niedrogich, niektóre są droższe niż inne. Premium zarządzane usługi IT dla firm zazwyczaj obejmują sprzęt i oprogramowanie, które są skierowane do rynku pionowego. Ponadto, mogą one obejmować pakiety konserwacji dla konkretnych aplikacji i sprzętu. Usługi te również zazwyczaj obejmują wszystkie dodatkowe prace projektowe, które mogą pojawić się w przyszłości. Dodatkową korzyścią jest to, że można zablokować budżet IT i wyeliminować ryzyko nieoczekiwanych kosztów IT.

Dzięki zarządzanym usługom IT dla firm, Twój zespół IT skupia się na poprawie wydajności i redukcji kosztów. Współpracuje z Tobą w zakresie poprawek bezpieczeństwa i oprogramowania antywirusowego. To zwalnia Twoje wewnętrzne zasoby i pozwala Ci skupić się na budowaniu Twojego biznesu. W końcu 60% firm kończy działalność w ciągu sześciu miesięcy od poważnej awarii danych. W rezultacie, wynajęcie działu IT okazało się być mądrą decyzją biznesową.

Zarządzane usługi IT dla firm mogą zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy i są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem IT dla wielu firm. Dostawca zarządzanych usług IT zajmie się wszystkim, od podstawowych do złożonych kwestii informatycznych. Jednak małe firmy mogą mieć problem z określeniem kosztów tych usług. Małe firmy zazwyczaj mają ograniczone budżety i często martwią się o koszty bieżące i finansowe. W związku z tym wycena zarządzanych usług IT dla firm może być myląca.

Przed wyborem dostawcy IT należy koniecznie przeprowadzić gruntowne badanie due diligence. Należy upewnić się, że firma jest w pełni ubezpieczona i spełnia wymogi SOC 2, a także, że dostawca ma doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą IT firmy. Należy również zapytać o długość okresu świadczenia usług zarządzanych.

Na koszt usług zarządzanych ma wpływ rodzaj świadczonych usług, a także jakość personelu dostawcy. Istnieją również inne czynniki, które wpływają na koszt, w tym rotacja i przywództwo. Upewnij się, że dokładnie czytasz drobny druk i obliczasz całkowity koszt każdej usługi. Najlepsze plany usług IT będą obejmować wszystkie ważne usługi, których potrzebujesz, aby Twoja firma mogła działać i mieć spokój.

Podczas gdy zarządzane usługi IT dla firm są często przedstawiane jako idealne rozwiązanie dla firm o niskich budżetach, ważne jest, aby pamiętać, że mogą one różnić się pod względem kosztów. To nie znaczy, że ceny są nierozsądne lub nieprzejrzyste, o ile rozumiesz, za co płacisz. Niektóre firmy będą pobierać tak mało jak 99 dolarów za użytkownika miesięcznie, podczas gdy inne pobierają tak dużo jak 350 dolarów za użytkownika miesięcznie.

Lepsza jakość

Wraz z rozwojem technologii i wzrostem zapotrzebowania na lepszą jakość usług IT dla firm, pojawiają się nowe firmy, które mogą świadczyć te usługi. 98Labs jest jedną z takich firm, założoną w 2008 roku przez doświadczonych weteranów IT i architektów oprogramowania, a także technopreneurów ze społeczności open source i świata korporacyjnego. Jej misją jest wspieranie następnej generacji inżynierów oprogramowania i stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców SaaS.

Większe uprawnienia do podejmowania odpowiedzialności

Obsługa informatyczna firm może występować w różnych formach, przy czym niektóre rozwiązania umożliwiają użytkownikom wzięcie odpowiedzialności za własne wdrożenie. Z drugiej strony, inne rozwiązania są bardziej praktyczne, a profesjonalne usługi wykonują całą pracę za klientów. Takie usługi nie są szczególnie zainteresowane przyjęciem przez użytkowników lub ciągłym doskonaleniem konfiguracji.

Jedno z badań wykazało, że pracownicy, którzy mają uprawnienia do zarządzania własną pracą, częściej angażują się w działania o wyższej wartości, takie jak rozwiązywanie problemów i pomaganie kolegom z różnych działów. Ponadto, częściej uczestniczyli w nieobowiązkowych wydarzeniach w pracy i pomagali kolegom, którzy mieli mniejsze uprawnienia. Jednak wydajność tych pracowników w zakresie rutynowych zadań nie uległa znaczącej poprawie.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Related Post