Zawierz fachowcą.

Przywracanie danych z macierzy RAID Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych z dysków Raid

photo

odtwarzanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Być może zastanawiasz się, jakie rodzaje technik odzyskiwania danych RAID technicy używają do przywrócenia danych z awarii RAID. Jak działa odzyskiwanie danych z macierzy RAID i czym jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID? W tym artykule opisano metodę stosowaną przez większość specjalistów odzyskiwania danych w celu przywrócenia utraconych danych z katastrofalnie uszkodzonego systemu komputerowego RAID (redundantna macierz niezależnych dysków). Dowiesz się podstaw o uszkodzonych macierzy dyskowych, a następnie zastosować tę wiedzę do przypadku awarii RAID. Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś być lepiej przygotowany do radzenia sobie z nieudanej kopii zapasowej RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID co trzeba wiedzieć.

Termin „RAID” jest skrótem od angielskiej nazwy redundant array of independent disks (nadmiarowa macierz niezależnych dysków). Przywracanie danych z macierzy RAID https://irwinmedia.co.uk/odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-01-zamysl/ Odnosi się on do nadmiarowego rozmieszczenia zestawów dysków na jednej maszynie, zazwyczaj są to systemy operacyjne lub komputery wysokiej jakości. W pewnym sensie, wartość nadmiarowej macierzy dysków może być postrzegana jako suma wszystkich strat danych w organizacji. W przypadku awarii macierzy RAID, utrata danych nastąpi w całym systemie. Jeśli dane na jednym lub kilku dyskach twardych ulegną awarii z jakiegoś powodu, wówczas cały system przestaje działać.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 doświadczony serwis.

Systemy operacyjne każdego centrum danych pracują z określoną liczbą dysków. Każdy komputer w sieci ma określoną ilość miejsca w swojej mapie dysków. Za każdym razem, gdy dysk jest nieużyteczny, jest on przełączany w tryb tylko do odczytu. Oznacza to, że jeśli inne urządzenie – np. drukarka – potrzebuje tego miejsca, cały system musi zostać włączony i otwarty do odczytu. Proces ten nazywany jest „przełączaniem RAID” i jest to ta sama technika, która jest używana do odzyskiwania RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 firma godna polecenia.

Tak więc, gdy Raid Manager wykryje, że jeden lub więcej dysków doświadcza problemów, nie ma innego wyjścia niż założyć, że dane na tych dyskach zostaną utracone w bardzo krótkim czasie. Gdy tylko informacja ta zostanie odebrana od innych urządzeń Raid, system operacyjny może umieścić dane na innym dostępnym dysku, lub na wielu dyskach. Następnie można spróbować przywrócić prawidłowe działanie przełączników Raid. Jeżeli po wykonaniu tych czynności problemy nadal występują, wówczas Raid Manager zakłada, że wszystkie dane zostały utracone, co spowoduje, że system operacyjny nie będzie musiał wykonywać całkowitej reinstalacji systemu operacyjnego.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracjach raid i jak one działają jest uzyskanie pomocy on-line. Najpopularniejszą metodą uzyskania pomocy on-line w zakresie odzyskiwania danych z macierzy RAID jest przeszukanie forów. W sieci istnieje wiele dobrych forów, na których specjaliści IT omawiają swoje doświadczenia z różnymi typami technik tworzenia kopii zapasowych. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas przeszukiwania forów. Ponieważ wiele informacji ma charakter ogólny, łatwo przypadkowo znaleźć niewłaściwe rozwiązanie. Jeśli na przykład przeczytasz artykuł napisany przez osobę, która szukała konkretnego oprogramowania, ale zamiast niego omyłkowo użyła ogólnego terminu, takiego jak „konfiguracja RAID”, stracisz czas i potencjalnie jeszcze bardziej uszkodzisz swój dysk twardy.

Zamiast tego należy poszukać konkretnego oprogramowania. Istnieje kilka elementów oprogramowania zaprojektowanych specjalnie do tworzenia macierzy raid. Niektóre przykłady to Dragonite4 oraz My SQL backup dla serwerów Windows, a także oprogramowanie do statystyki raidu i monitorowania pojemności dla maszyn z systemem Linux. Jeśli jednak nie masz czasu na szukanie takiego oprogramowania, istnieje wiele dobrych przewodników online, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak tworzyć niezbędne poziomy raidu i zarządzać wydajnością operacji odzyskiwania danych.

Tak odbywa się przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Jeśli nie rozpocząłeś jeszcze procesu odzyskiwania danych, głównym celem jest skrócenie czasu potrzebnego personelowi IT na odbudowę fizycznych komponentów systemu. Jest to szczególnie ważne, jeśli dane nie są w rzeczywistości uszkodzone, ale po prostu utracone. To sprawia, że deduplikacja danych jest wysoce zalecaną techniką odzyskiwania danych, które nie są uszkodzone lub niedostępne. Wdrożenie RAID DASA o wysokiej jakości najpierw próbuje zrekonstruować bloki logiczne dysku twardego, następnie mapuje pliki na nowo zrekonstruowane dyski, a na koniec zastępuje uszkodzone lub zniszczone bloki logiczne kopiami ich zawartości, które znajdują się na dodatkowych, nieuszkodzonych dyskach wtórnych. Jednym z najpotężniejszych aspektów tego typu konfiguracji redundantnych macierzy jest możliwość połączenia wielu nadmiarowych półek dyskowych w jedną.

We wszystkich tych sytuacjach niezwykle ważne jest posiadanie dokładnych i prawidłowych informacji na temat odzyskiwania danych. Szybka diagnoza dokładnego stanu serwera lub innych komponentów może okazać się niemożliwa, dlatego też należy polegać na profesjonalnej pomocy w odzyskiwaniu danych na miejscu, gdy tylko pojawi się możliwość katastrofy danych. Dysponując niezawodnymi profesjonalistami w zakresie odzyskiwania danych na miejscu, można zapewnić sobie możliwość szybkiego odzyskania danych i powstrzymania utraty, zanim stanie się ona nieodwracalna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.