Zimą również czyhają na nas alergie?

Zimą również czyhają na nas alergie?

Mogło by się wydawać, że zima to czas kiedy alergie „dają nam spokój”. Niestety, nic bardziej mylnego…

Czy istnieje alergia na „zimę” ? Oczywiście, a do typowych objawów uczulenia na tę porę roku są zawroty i bóle głowy, łzawienie, zaczerwienienie skóry a nawet obrzęk. Symptomy pojawiają się w momencie kiedy temperatura spada i to wcale nie poniżej zera a już poniżej 5 stopni Celsjusza.

Niestety… lekarze są bezradni, nie istnieją bowiem testy, które mogły by tego typu alergię potwierdzić albo wykluczyć.

Na co jeszcze można mieć uczulenie, również zimą, a mogło by się wydawać, że to niemożliwe?

Pomijając wszelakie alergie pokarmowe, alergie na płyny bądź alergie na kurz istnieją jeszcze alergie, które niesamowicie utrudniają ludziom życie… albo współżycie.

Możecie spotkać się z przypadkami gdzie uczulenie na środki intymne, silikon a nawet spermę naprawdę utrudniają… przyjemności. Coś co w życiu „normalnego” człowieka jest czymś zwyczajnym – dla drugiego może okazać się wręcz czymś niebezpiecznym.

Uczulenie na spermę występuje u tych kobiet, które są aktywne seksualnie i to bez znaczenia w jakim są wieku. Prawdopodobieństwo alergii na nasienie głównie obserwuje się u kobiet, które mają problemy z innego rodzaju alergiami i z astmą.

Objawy uczulenia na spermę partnera mogą dotyczyć tylko okolic intymnych (sromu i pochwy), jednak mogą dotyczyć też całego ciała. Co gorsza, w skrajnych przypadkach powodują bardzo groźny wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić nawet do śmierci.

Jakie dokładnie objawy mają zaniepokoić?

dotyczące sromu i pochwy: swędzenie, uczucie bólu, pieczenie, zaczerwienienie, obrzęk, wysypka, świąd, białe upławy.

dotyczące skóry całego ciała: katar, pokrzywka, duszności i wspomniany wstrząs anafilaktyczny.

Jeśli jakieś wyżej wymienione objawy dotyczą Ciebie, sprawdź czy to na pewno alergia na spermę a nie np. na lateks, środki nawilżające czy płyny do higieny intymnej, bądź środki antykoncepcyjne…

źródło: pornosy.me

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post